Bayreuth – další medaile z Evropského poháru

Pro někoho poslední prověrka před startem na ME, pro jiné poslední závody před začátkem prázdnin a před dovolenými, pro všechny snad pohodově strávený víkend s pěkným počasím, hezkými závody a mnoha dalšími zážitky z bavorského Bayreuthu.

Další zastávka seriálu Evropského poháru se konala  v domovském městě firmy Powerslide a na obsazení závodů to bylo znát. Týmových jezdců PS Matter týmů se sešlo několik a kvalitou to byly velice silně obsazené závody.

Do naší oddílové sbírky medailí tentokrát přibyla další zlatá v hodnocení Evropského poháru. Zatímco ve Wörglu zůstala Jula jen velmi těsně pod medailovými stupínky, v Bayreuthu už o sobě dala znát víc. Výborným výkonem v závěrečné vyřazovačce, kterou vyhrála, si zajistila na dlouhých tratích mezi kadetkami zaslouženě zlatou medaili. V celkovém pořadí všech tratí pak skončila třetí. Velká gratulace.

Závodní program nám přinesl také několik individuálních i štafetových úspěchů. Krásný pohár za celkové vítězství si přivezli naši nejmladší Adriana, Lukáš a Tomáš. Kačky Kainová i Mesteková, Kuba Holubec i Honza Přibík skončili jen tešně pod medailovými posty. Ze starších se blýskl Šimon postupem do finále na500 ma dobrými výkony na dlouhých tratích a  je vidět, že jeho forma se před ME stále  zlepšuje. Matěj Pravda v nabité kategorii seniorů tentokrát doplatil na nemilosrdný los a do finálových jízd se přes solidní výkon neprobojoval. I ostatní podali bojovné výkony a zajeli své maximum. Potěšitelný je návrat Verči, která po dlouhé absenci opět okusila závodní boje a zvlášť v závěrečné vyřazovačce si vedla velice hezky.

Ve štafetách jsme pak získali další dvě stříbrné medaile. Ve štafetě žákyň A/B našly Kačka Kainová, Kačka Mesteková a Denisa Kučerová přemožitelky jen v mistryních Německa z Gery a ve stejné kategorii chlapců nestačili Tomáš, Honza a Kuba jen na další štafetu z Gery s fenomenálním Janem Martinem Mendem.

Vysoké nasazení všech našich závodníků je pak patrné z toho, že řada z nich si opět vylepšila své osobní rekordy.

V některých kategoriích nebylo startovní pole sice tak početné jako třeba na jiných závodech, poprvé jsme na německých závodech nezažili dělení žákovských kategorií po ročnících, ale zajímavosti to rozhodně neubralo a zbylo i dost času na zábavu.

Pořadatele z domácího oddílu dali účastníkům k dispozici na přilehlém atletickém hřišti několik sportovních pomůcek, které byly permanentně obsazeny desítkami dětí.

Pro naše účastníky, kterých bylo 17 (díky tomu jsme získali cenu pro nejpočetnější zahraniční výpravu), byl ale největším zážitkem sobotní fotbalový zápas, kdy se proti našim posíleným o dva švýcarské bruslaře postavil skoro celý tým Powerslide v čele s mistry světa B. Swingem, F. Spruytem a dalšími mužskými i dámskými hvězdami inlinového pole. Asi dvě hodiny běhání za míčem si všichni neskutečně užili a zápas ukončila až tma.

V té pak organizátoři připravili vedle dráhy veliký oheň, u kterého se účastníci i obyčejní návštěvníci bavili dlouho do noci.

Pohodové závody s úspěšným vystoupením našich bruslařů naladily některé z účastníků tak, že zvažují účast na závodech v Míšni ještě příští víkend. To už naši nejstarší zástupci Lukáš a oba Matějové budou bojovat na ME v holandském Almere a naši mladší reprezentanti Jula, Tereza, Jára, Jenda a Šimon budou dolaďovat formu před odjezdem na svůj šampionát v Geisingenu.

 

Fotky ze závodu najdete tentokrát na této adrese – děkujeme paní Brzoňové.

Celkové výsledky zde http://www.bayreuther-turnerschaft.de/abteilung/inline/skatingdays/Ergebnisse.pdf