Berlínský silničný start do sezóny – KSBM opět s medailí

Po zahájení dráhových závodů začala i sezóna silniční. Na cestu jsme se vydali v sobotu ráno. Jako zpestření pro naše závodníky jsme demokraticky zvolili návštěvu Nového Muzea, kde jsme, mimo jiné, viděli světoznámou masku Nefertiti.

Pro děti do kategorie žáků A byl tradičně uspořádány sobotní závody. Lukáš Přibík zde opět prověřil svoji formu a veze 1. místo a další čárku do zahraniční prestiže našeho oddílu.

Nedělní závod začal za krásného slunečného počasí s téměř ideálními podmínkami. Na startu jsme měli celkem 11 zástupců oddílů KSBM Praha. V dresu české reprezentace se představil senior Matěj Pravda, dalším seniorem byl Matěj Krupka, v kategorii Juniorů A startoval Tadeáš Sochr, v kategorii Juniorů B startovali Jan Hemer, Lukáš Brabenec a Tereza Bohumská a v kadetech startovali Jan Přibík a Tomáš Bohumský (oba za team CadoMotus). Nechyběli ani zástupci Masters Denis Krupka, Petr Brabenec a náš nejmladší v této kategorii Martin Horák.

Všichni naši  závodníci vyjma dvou Masters startovali v kategorii speed, tedy spolu s nejlepšími závodníky, kde se hodnotí bez rozdílu věku. Na startu se tu tak potkají jak zkušení silničáři, tak i mladé naděje. Kategoie kadetů , kde jsme měli hned dva závodníky, je vůbec nejmladší, která může půlmaraton jet.

Nejlepší umístění z našich závodníků získala Tereza Bohumská na celkovém 15. místě mezi ženami. Velká gratulace.

Dobrou formu ukázali oba naši senioři, když Matěj Pravda dojel 34. a hned za ním na 35. místě skončil Matěj Krupka. Rovněž výborně si vedl Jan Hemer, který si dojel pro 41. místo, jen několik vteřin za nimi.

Za zmínku stojí také výkon obou kadetů, Jan Přibík 59., Tomáš Bohumský 60. Nejde však tolik o číslo umístění – jak jsme již psali, bojovali tu jako nejmladší – ale předvším jde o čas. Ten měli víc než výborný – 36 minut na 21 km ve 14, resp. 15 letech je výkon z nejv’kvalitnějších.

Dobrý výkon předvedli i Lukáš Brabenec 71. A Tadeáš Sochr 87. Prakticky všichni porazili nejednoho seniorského zástupce jak z České republiky, tak ostatních zemích. Solidní výkony a splnění vlastních předsevzetí dosáhli i naši Masters. A tak to byl pro KSBM další krásný víkend s krásnými úspěchy.