KSBM Praha info

Klub sportovního bruslení Modřany Praha

Jsme oddíl kolečkového rychlobruslení. Náš oddíl byl založen na podzim roku 2006 a od této doby také využíváme in-line dráhy v rámci DDM Modřany, kde nejčastěji trénujeme.  Zpočátku nás bylo 8, teď už je nás přes 60.

Naším cílem je závodní in-line rychlobruslení. V oddíle máme bruslaře od 5 let až do kategorií Masters, takže rozsah ze všech kategorií.

Během hlavní sezóny (březen až říjen) trénujeme převážně na dráze v Modřanech, občas přidáme tréninky na cyklostezce v Bráníku podél Vltavy. Také se věnujeme celkové sportovní přípravě. Během sezóny jezdíme na mnoho závodů (hlavně o víkendech) do zahraničí, kde máme více možností se porovnat s evropskou konkurencí. Samozřejmě ovšem neopomíjíme ani české závody, kam pravidelně vysíláme silnou skupinu závodníků.

Během zimní přípravy si pronajímáme výstavní halu na PVA Letňany, kde máme tréninky minimálně dvakrát týdně, abychom nezapomněli přes zimu bruslit. Dále se věnujeme komplexní sportovní přípravě dětí během tréninků v tělocvičně v Sokole Modřany. Naši starší závodníci se přes zimu věnují více i cyklistice a posilování. I během zimy se naši nejzapálenější členové účastní závodů  v indoor in-line rychlobruslení, za kterými jezdíme většinou do Čech a do Německa. Za příznivých podmínek chodíme trénovat i na přírodní led.

V rámci přípravy pravidelně jezdíme na soustředění v Čechách i do Německa do bruslařské haly, pro mladší děti pořádáme soustředění  v ČR, kde si kromě tréninků užíváme hlavně hodně zábavy a týmové pohody.

V našem oddíle jsme vychovali celou řadu mistrů republiky a reprezentantů. Kdo má chuť se naučit bruslit opravdu dobře a rychle, tak je vítán.

Trenéři:

hlavní trenérka – RNDr. Ludmila Krupková – trenér in-line rychlobruslení, 6 let praxe ve funkci reprezentační trenérky českého výběru, 13 let praxe trénování dětí a mládeže v in-line rychlobruslení, školitelka trenérů Českého svazu kolečkového bruslení (ČSKB), pedagog volného času. Bruslení a vše kolem tohoto sportu je jejím velkým koníčkem. Vydávala v letech 2005-2009 časopis o kolečkovém bruslení MagazInline. Organizátorka halových a dráhových mistrovství republiky (samozřejmě ne sama, ale s celým týmem).

„Trpělivost je předpokladem úspěchu“

MUDr. Denis Krupka – trenér in-line rychlobruslení, pedagog volného času, mezinárodní rozhodčí v in-line rychlobruslení nasazovaný na rozhodování na mistrovstvích Evropy, Evropském poháru a Světových hrách. Stojí v čele sportovně technické komise Českého svazu kolečkového bruslení, je hlavním školitelem českých rozhodčích. Pokud potřebujete vědět cokoli z pravidel českých i světových – můžete se na něj obrátit.

 Ing. Matěj Krupka – trenér in-line rychlobruslení, školitel základního trenérského stupně v rámci ČSKB, vedení dětí, mládeže i dospělých – výuka základní i pokročilé techniky in-line rychlobruslení, mnohonásobný Mistr ČR, dlouholetý reprezentant ČR na Mistrovstvích světa a Evropy, velké bruslařské zkušenosti i ze zahraničních týmů. Umí vysvětlit a předvést i ty nejzáludnější taje techniky kolečkového rychlobruslení.

Tomáš Brabenec –  trenér in-line rychlobruslení, odchovanec oddílu od samého počátku. Byl členem reprezentačního družstva na ME (14. místo v Evropě). Pedagog volného času. Je trpělivý při učení techniky, prostě taková naše pevná skála. Vede a organizuje letní příměstské tábory pro děti.

Julie Stodolová – instruktor in-line bruslení, pedagog volného času. Také členka oddílu od dětských let, také ona reprezentovala ČR na juniorském Mistrovství Evropy. Vede letní příměstské tábory pro děti. Je rozenou organizátorkou a tmelem oddílu, krom jiného i „kronikářkou“.

Kateřina Mesteková – instruktor in-line bruslení. Dlouholetá členka našeho oddílu,  úspěšná reprezentantka ČR na Mistrovství Evropy – umístění v Top 10. Je zatím nejmladší členkou našeho trenérského zázemí. Pomáhá již několik let i na letních příměstských táborech.

Magdalena Stodolová – instruktor in-line bruslení. Dlouholetá členka našeho oddílu,  úspěšná reprezentantka ČR na Mistrovství Evropy – umístění v Top 10. Pomáhá již několik let i na letních příměstských táborech, letos poprvé vedla i letní pobytový kemp pro naše nejmladší závodníky.

Mgr. Kateřina Suchá –  instruktor in-line bruslení, má licenci národního rozhodčí v in-line bruslení. Od letoška vede základní kurzy bruslení v DDM.