KSBM info

KSBM Praha

IMG_3621

(Klub sportovního bruslení Modřany Praha)

Jsme oddíl kolečkového rychlobruslení. Náš oddíl byl založen na podzim roku 2006 a od této doby také využíváme in-line dráhy v rámci DDM Modřany, kde nejčastěji trénujeme.  Zpočátku nás bylo 8, teď už je nás přes 60.

Naším cílem je závodní in-line rychlobruslení, ovšem neodmítáme do našich řad ani ty bruslaře, kteří si chtějí jen občas přijít zabruslit do party a trochu se něco naučit na závodních bruslích. V oddíle máme bruslaře od 5 let až do kategorií Masters, takže rozsah ze všech kategorií.

Během hlavní sezóny (březen až říjen) trénujeme převážně na dráze v Modřanech, občas přidáme tréninky na cyklostezce v Bráníku podél Vltavy. Také se věnujeme posilování a technice. Během sezóny jezdíme na mnoho závodů (hlavně o víkendech) do zahraničí, kde máme více možností se porovnat s evropskou konkurencí. Samozřejmě ovšem neopomíjíme ani české závody, kam pravidelně vysíláme silnou skupinu závodníků.

Během zimní přípravy si pronajímáme výstavní halu na PVA Letňany, kde máme tréninky minimálně dvakrát týdně, abychom nezapomněli přes zimu bruslit. Dále se věnujeme komplexní sportovní přípravě dětí během tréninků v tělocvičně v Sokole Modřany. Naši starší závodníci se přes zimu věnují více i cyklistice a posilování. I během zimy se naši nejzapálenější členové účastní závodů  v indoor in-line rychlobruslení, za kterými jezdíme většinou do Čech a do Německa. Za příznivých podmínek chodíme trénovat i na přírodní led.

V rámci přípravy pravidelně jezdíme na soustředění v Čechách i do Německa do bruslařské haly, pro mladší děti pořádáme soustředění  v ČR, kde si kromě tréninků užíváme hlavně hodně zábavy a týmové pohody.

Mapa dráhy: