První letošní MČR a naše úspěchy

radostV sobotu 20. 2. jsme opět po roční přestávce pořádali ve sportovní centru v Nymburce halové mistrovství republiky. Už před startem bylo jasné, že budeme slavit několik prvenství: poprvé přijeli na naše MČR italští závodníci. Registroval se nejvyšší počet závodníků – 167 (někteří sice pak pro nemoc nedorazili, ale i tak bylo závodníků víc než dost. Poprvé jsme rozdělili program na dětský (dopoledne) a mistrovský (odpoledne). A určitě by se našlo ještě několik nej.

Z našeho oddílu se závodů zúčastnilo 37 závodníků. Rozdávalo se 24 sad medailí v rámci Czech Indoor Inline Open a udělilo se 11 titulů Mistrů republiky.

My jsme vybojovali z těchto 11 rovných 7 titulů:

Junioři B: Andrea Lokvencová + Jan Hemer

Kadeti: Kateřina Mesteková + Tomáš Bohumský

Žáci A: Kateřina Kainová + Lukáš Přibík

Žáci B: Zuzana Stodolová

Andrea Lokvencová
Andrea Lokvencová
Jenda
Jenda Hemer
Tomas 43
Tomáš Bohumský (43)
Kacka M
Kateřina Mesteková
Lukas P
Lukáš Přibík
Kacka K
Kateřina Kainová
Zuza
Zuzana Stodolová (všechny fotky K. Kučera)

 

Prvními vicemistry se stali: Matěj Pravda (Sen), Tadeáš Sochr (Jun A), Tereza Bohumská + Matyáš Votruba (Jun B), Jan Přibík (Kadeti), Patrik Maleček (Žáci B)

Druhými vicemistry se stali: Aleš Ceplecha (Jun A), Denisa Kučerová + Filip Pískatý (Jun B),  Jana Bohumská a Mikuláš Brzoň (Žáci A), Nikola Lokvencová a Adrian Vajanský (Žáci B)

Gratulace medailistům MČR.

Ovšem kromě mistrovských medailí se rozdávaly i medaile CIIO. I tam byli naši bruslaři na čelných místech.

Závody měly letos velmi vysokou úroveň. Ve všech kategoriích se bojovalo do poslední tratě. Leckdy právě tato trať rozhodovala o celkovém vítězi. Za dobu, co halové CIIO pořádáme se dosud napúř. v jedné kategorii nesešlo tolik závodnic, jako tomu bylo letos např. v žákyních B – rovných 20. A to ještě přihlášených bylo 24, ale nemoc jim zabránila v účasti. Italští závodníci, kteří tu byli dva, se nechali slyšet, že za takovou konkurencí už se z jejich země příští rok vydá určitě víc závodníků.

Poděkování patří ale nejen závodníkům, ale i jejich rodičům za jejich pomoc při organizaci závodů – každý přiložil ruku k dílu, ať již jako rozhodčí, nebo fotograf, zástupce za nás trenéry, kteří museli tentokrát plnit úplně jiné funkce, nebo jako moderátor, nezbytná organizační spojka, nebo třeba jako člen proviantního týmu. Bez takto fungujícího týmu by se letošní ročník zcela jistě nepodařilo zorganizovat.

Velké díky všem

Lída

Celkové výsledky k nahlédnutí zde: CIIO2016 Results

 

Velká fotogalerie fotek p. I. Hornyáka je na adrese: http://www.safo.cz/nymburk2016/

KSBM