Závěr sezóny na dráze i na silnici opět nadmíru úspěšný.

Přestože vrcholy sezóny jsou již za námi, ti nejvytrvalejší využili i pozdních podzimních termínů k poměření se s konkurencí. A tak naše barvy hájilo 8. října 16 závodníků na jednodenních dráhových závodech v maďarské Tatabanyi a týden nato 16. října závodil náš tým i jednotlivec na brněnském Masarykově okruhu na třetím ročníku pětihodinovky Brno Circuit inline. A vedli si velice dobře.

Tatabanyi jsme získali pět individuálních medailí a dvě ze štafet a navíc čtyři „brambory“, takže naše  účast jako jediného zahraničního oddílu byla rozhodně na kvalitě závodů znát.

Prvenství si odváží Prokop Stodola, kterému se pod zdejším TURULEM tradičně daří. Přesvědčívě vyhrál obě trati a v celkovém pořadí skončil před Tomášem a všemi maďarskými závodníky.

Stříbrné medaile získali také Andrea, Filip a Lukáš Přibík.  Ten mezi juniory F měl jen jediného soupeře, ale jejich vzájemné souboje byly napínavé do posledního kroku.

Krásně zajela v Maďarsku Andrea, která po třetím místě na 500 m vyhrála po skvělém taktickém výkonu závěrečný závod a získala cenné druhé místo v početné kategorii juniorek D.

Filipa o celkové prvenství připravila jedna setina vteřiny, o kterou prohrál závod na 1500 m, ale opět ukázal, že jeho zlepšení v letošním roce bylo hlavně na delších tratích výrazné.

Bronz brala v Tatabanyi jeho sestra Adriana, která po druhém místě na 200 m skončila na 500 m třetí a celkově skončila před další naší závodnicí Nikolkou Lokvencovou.

Bramborové medaile zbyly i na Kačku Kainovou, Honzu Přibíka a Lukáše Veveru, ale i oni o medaile bojovali do poslední chvíle. Lukáš si např. čas na 500 m na této dráze oproti červencovým závodům zlepšil téměř o jednu vteřinu.

Dvě naše juniorky C Julka a Tereza skončily jako již několikrát ve výsledkové listině těsně za sebou na 5. a 6. místě shodným bodovým ziskem. Každé se vydařila výborně jedna trať a na druhé skončily také shodně na 7. místě.

Solidně zajela své závody i Kačka Mesteková, která jako mladší v kategorii ukázala velkou snahu po úspěchu.

Janičce Bohumské se individuální závody moc nevydařily, ale o to více bojovala ve štafetě  a spolu s Ájou a Kačkou Kainovou vybojovala bronz v kategorii juniorek E a F. Kluci ve složení Prokop, Tomáš a Lukáš tuto kategorii s přehledem vyhráli o skoro půl kola.

Další naše štafety na medaili nedosáhly a skončily těsně pod stupni vítězů. Své první zahraniční závody a první start v dresu KSBM si odbyl Patrik Domín a přes počáteční obavy odvedl solidní výkon na 500 m.  Při poctivém přístupu k zimní přípravě  může v příští sezóně příjemně překvapit.

 Fotky zatím na Facebooku.

 

O týden později za pěkného slunečného počasí vystartoval náš tým ve složení Matěj, Šimon, Jára. Lukáš a Matěj Krupka jako host do náročného pětihodinového štafetového závodu na Masarykově okruho v Brně. Spolu s nimi se na trať vydal v kategorii jednotlivců loňský vítěz tohoto závodu Honza Stodola. První člen štafety Matěj K. sice dorazil na start kvůli hledání čipu asi pět vteřin před výstřelem, ale na konci prvního 5,4 km dlouhého okruhu předával Šimonovi již na prvním místě. Každý z kluků na svém úseku odváděl maximum a náročnost tratě na nich byla po každém dojezdu znát. Papírově měl být boj o medaile záležitostí tří týmů – pražského ISC, Bruslárny posílené o bratry Adltovy a našeho týmu. Ale již po prvním kole vinou špatné předávky ztratila Bruslárna skoro tři čtvrtě minuty a tato ztráta se ukázala jako rozhodující. Naši kluci se drželi na čele ve dvojici se štafetou ISC až do pátého okruhu, kdy se projevila větší vyrovnanost našich soupeřů a poodskočili nám na skoro minutu. Pak se nám taktickým střídáním závodníků podařilo ještě jednou se přiblížit ISC na 15 vteřin, ale na dotažení se do kontaktu to nestačilo. Poté jsme se již zaměřili na uhájení druhé pozice a to se nám povedlo. Za 5 hodin naše štafeta odjela 28 okruhů, stejně jako vítězové, třetí Btruslárna dokončila kol 27. Jako věkově nejmladší štafeta s věkovým průměrem lehce pod 17 a půl roku si však zaslouží absolutorium.  Navíc Matěj Krupka zajel celkově nejrychlejší kolo ze všech 9:52 min a jako jediný se dostal pod 10 minut.

V kategorii jednotlivců se sešlo 28 mužů. Honza Stodola jezdil v silné  skupince s F. Míčkem z ISC a domácím Michalem Králem, ale všem jim poodjel neznámý Polák D.Coborowski, který nakonec vyhrál s celkovým počtem 24 dokončených okruhů. Pronásledující skupinka zajela o jedno kolo méně a na Honzu v ní v cíli zbyla nepopulární bramborová pozice. Ale ujetí téměř 125 km za pět hodin na takto náročném okruhu zaslouží obdiv bez ohledu na umístění.

Všichni, kteří se na start takového náročného závodu postavili a bojovali za naše barvy i za sebe zaslouží obdiv a díky. Ať jsou i pro ostatní příkladem, že bez tvrdé práce a někdy i bolesti se k úspěchu dobrat nelze. Bohužel z této akce nemáme fotky, ale pěkné najdete např. zde.

A proto vzhůru do zimní přípravy. Protože jak se říká – Po sezóně je před sezónou. Ale samozřejmě až po pauzičce. Tak teď odpočíváme.