Závody Tří drah ve Francii, KSBM veze první jarní dráhovou medaili

DSC_0608

Začíná sezóna dráhových inline závodů a my vyrážíme na cestu do Francie na tradiční závody 3 drah porovnat, co naši závodníci natrénovali v zimní přípravě. Část výpravy opět volí zastávku v německém zábavním parku Europa Park, aby na horské dráze s výškou 73 m, několikavteřinovým volným pádem a přetížením 4G vyplavila trochu adrenalinu. Druhá část výpravy se připojuje v místě prvního závodního dne – v Pibracu.

Startovní listina slibuje maximálním konkurenci, jakou si v Evropě můžeme představit. Při hlášeno je 793 závodníků z 12 zemí, včetně výprav Kolumbie, Argentiny a USA. Největší zastoupeni má logicky Francie, která zde má 84 oddílů! Někde prostě jezdí oddíly na závody, jinde jezdí oddíly hlavně na členskou schůzi.

V naší výpravě je celkem 8 závodníků KSBM PRAHA, z toho 3 budou součástí týmu Cadomotus. V konkurenci 85 juniorů B hájili barvy KSBM Jan Hemer a Lukáš Brabenec. Juniorka B, Tereza Bohumská (KSBM) měla ve své kategorii 84 soupeřek.

Kadeti Jan Přibík a Tomáš Bohumský (CadoMotus) porovnali své síly s celkem 95 závodníky. Žákyně B, Jana Bohumská (KSBM) měla 94 soupeřek a žák A, Lukáš Přibík (Cadomotus) 79 soupeřů. Náš nejmladší Martin Bohumský (KSBM), žák C, bojoval s 18 závodníky. Shrnuto, takovou konkurenci  v Evropě jen tak nepotkáte. Slovy místních pořadatelů a mírnou nadsázkou, je tu každý, kdo v inline bruslení něco znamená.

 

Den první

Závody začaly sprinty na 500 m. Nejlepší umístění získal Tomáš Bohumský, 10. místo. Jan Přibík postoupil rovněž mezi 20 nejlepších a ve čtvrtfinále dojel na 11. místě.  Tereza Bohumská zajela 13. místo.  Do čtvrtfinále postoupil i Jan Hemer a 17. místo ho určitě potěšilo.  Trochu smůly si vybral Lukáš Brabenec, kdy poměrně rychlou rozjížďku nechali rozhodčí opakovat. Několikrát odložený start se podepsal i na ostatních startujících a z této rozjížďky nakonec nepostoupil nikdo. Na jedničku, resp. 1. místem začal závody Martínek Bohumský. Janička Bohumská skončila v polovině startovního pole na 36. místě. Lukáš Přibík přidal 11. místo.

 

Den druhý 

Z důvodu deště začaly závody ve Valence d Agen s menším zpožděním. Na řadu přišly závody na 1000 metrů.  Nejlepší umístění získala Tereza Bohumská, když v těžké konkurenci postoupila do finále, v němž skončila na  7. místě.  Honzovi Přibíkovi uteklo finále pouze o 2 místa, i tak 10. místo bylo opět velmi pěkné. Tradičně mezi prvními dojel Martínek Bohumský – v závodě na 800 metrů dojel na 3. místě. Výborně vyšel  eliminační závod Honzovi Přibíkovi (5. místo).

Poněkud netradiční závod zažili junioři B, kteří se pokoušeli v opravné jízdě dostat do finálových jízd na dlouhé tratě. Závod na 15 kol 200metrového oválu byl z důvodu pádu několika závodníků a následného ošetřování přerušen po 5. kole a následně se pokračovalo novým startem již pouze na  zbývajících 10 kol.

 

Den třetí

Závod pokračoval posledními závody v přímořském městečku Gujan Mestras. Kvůli dešti byly závody přesunuty z dráhy na přilehlý 500 metrů dlouhý silniční okruh. Za zmínku určitě stojí odvážný únik Terezy Bohumská v bodovacím závodě a zisk cenného bodu, který jí vynesl dvanáctou příčku.

 

 Celkové výsledky

Nejlepšího celkového umístění dosáhl náš nejmladší závodník, Martin Bohumský, který        skončil celkově na 3. místě a veze z Francie cennou medaili. Jana Bohumská se umístila na celkovém 44. místě. Možná Janička ani neví, ale v neoficiálním souboji 4 členných rodinných týmů, pomohla svým umístěním porazit věhlasnou bruslařskou rodinu De Souzů.

Velmi dobře si vedl Lukáš Přibík, který vyrovnanými výkony získal celkové 8. místo, ač byl ve své kategorii mladší. Vyrovnaně a velmi dobře jezdili rovněž naši kadeti. Honza Přibík, stejně jako jeho mladší bratr, obsadil celkově 8. místo. Jen o pár příček dál na celkovém 11. místě skončil Tomáš Bohumský (letos nováček v kategorii kadetů).

Výborné závody zajela  Tereza Bohumská, když celkově skončila na 5. místě. V juniorských kategoriích jde o velmi významný úspěch – vždyť před ní skončily jen výborné reprezentantky svých zemí s ambicemi na evrospké medaile.

Všichni tři naši závodníci tak získali slušnou porci bodů do závodů Evropského poháru. Jenda Hemer se umístil na celkovém 38.místě a zejména výsledek ze závodu na 500 metrů je příslibem do další části sezony. Lukáš Brabenec skončil na 47. místě a k vyšší spokojenosti mu chyběla účast ve finále na dlouhých tratích.

 

Závěr

Závody ukázaly, že došlo k dalšímu vyrovnání většiny startovního pole. Prakticky nedocházelo k tomu, aby se špička startovního pole utrhla, a v neprosté většině dojížděl balík pohromadě. Závody se tak rozhodovaly až v posledních kolech nebo na cílové rovince. Naši závodníci ukázali, že zimní příprava proběhla dle očekávání a my se budeme těšit na další závody, kde se ukáží i ostatní členové našeho oddílu.

 

Výsledky na tomto odkazu: http://www.3pistes.com/resultats/resultats-2016/