KSBM Praha info

Klub sportovního bruslení Modřany Praha

Jsme oddíl kolečkového rychlobruslení. Náš oddíl byl založen na podzim roku 2006 a od této doby také využíváme in-line dráhy v rámci DDM Modřany, kde nejčastěji trénujeme.  Od roku 2018 trénujeme také v Zelenči (Praha-východ). Zpočátku nás bylo 8, teď už je nás přes 100.

Naším cílem je závodní in-line rychlobruslení. V oddíle máme bruslaře od 5 let až do kategorií Masters, takže rozsah ze všech kategorií.

Během hlavní sezóny (březen až říjen) trénujeme převážně na dráze v Modřanech a na hřišti v Zelenči. Jezdíme na mnoho závodů (hlavně o víkendech) do zahraničí, kde máme více možností se porovnat s evropskou konkurencí. Samozřejmě ovšem neopomíjíme ani české závody, kam pravidelně vysíláme velkou skupinu závodníků.

Během zimní přípravy trénujeme v halách minimálně dvakrát týdně, abychom nezapomněli přes zimu bruslit. Dále se věnujeme komplexní sportovní přípravě dětí během tréninků v tělocvičně. Naši starší závodníci se přes zimu věnují více i cyklistice a posilování. I během zimy se naši nejzapálenější členové účastní závodů  v indoor in-line rychlobruslení, za kterými jezdíme většinou do Čech a do Německa. Za příznivých podmínek chodíme trénovat i na přírodní led.

V rámci přípravy pravidelně jezdíme na soustředění v Čechách i do Německa do bruslařské haly, pro mladší děti pořádáme soustředění  v ČR, kde si kromě tréninků užíváme hlavně hodně zábavy a týmové pohody.

V našem oddíle jsme vychovali celou řadu mistrů republiky a reprezentantů, kteří nám již začali vozit i evropské medaile z juniorských ME.

Kdo má chuť se naučit bruslit opravdu dobře a rychle, tak je vítán.

Trenéři:

hlavní trenérka – RNDr. Ludmila Krupková – trenér in-line rychlobruslení, 6 let praxe ve funkci reprezentační trenérky českého výběru, 14 let praxe trénování dětí a mládeže v in-line rychlobruslení, školitelka trenérů Českého svazu kolečkového bruslení (ČSKB), pedagog volného času. Bruslení a vše kolem tohoto sportu je jejím velkým koníčkem. Absolvovala trenérské kurzy v zahraničí, vydávala v letech 2005-2009 časopis o kolečkovém bruslení MagazInline. Organizátorka halových a dráhových mistrovství republiky (samozřejmě ne sama, ale s celým týmem).

„Trpělivost je předpokladem úspěchu“

MUDr. Denis Krupka – trenér in-line rychlobruslení, pedagog volného času, mezinárodní rozhodčí v in-line rychlobruslení nasazovaný na rozhodování na mistrovstvích Evropy, Evropském poháru a Světových hrách. Stojí v čele sportovně technické komise Českého svazu kolečkového bruslení, je hlavním školitelem českých rozhodčích. Pokud potřebujete vědět cokoli z pravidel českých i světových – můžete se na něj obrátit.

Ing. Andrea Podlipská – trenérka přípravky in-line rychlobruslení, vedoucí přes naši pobočku v Zelenči. Organizuje příměstské kempy, je certifikovanou trenérkou ČSKB – II. třída. Je také zastupitelkou – členkou výboru pro školství, kulturu a sport v Zelenči. Má licenci i trenéra atletiky. Její organizační schopnosti jsou pro nás velmi cenné.

 Ing. Matěj Krupka – trenér in-line rychlobruslení, školitel základního trenérského stupně v rámci ČSKB, vedení dětí, mládeže i dospělých – výuka základní i pokročilé techniky in-line rychlobruslení, mnohonásobný Mistr ČR, dlouholetý reprezentant ČR na Mistrovstvích světa a Evropy, velké bruslařské zkušenosti i ze zahraničních týmů. Umí vysvětlit a předvést i ty nejzáludnější taje techniky kolečkového rychlobruslení, poradí s technickým vybavením.

Julie Stodolová – instruktor in-line bruslení, pedagog volného času. Také členka oddílu od dětských let, také ona reprezentovala ČR na juniorském Mistrovství Evropy. Vede letní příměstské tábory pro děti. Je rozenou organizátorkou a tmelem oddílu, krom jiného i „kronikářkou“.

Kateřina Mesteková – instruktor in-line bruslení, pedagog volného času. Dlouholetá členka našeho oddílu,  úspěšná reprezentantka ČR na Mistrovství Evropy – umístění v Top 10. Je zatím nejmladší členkou našeho trenérského zázemí. Pomáhá již několik let i na letních příměstských táborech.

Magdalena Stodolová – instruktor in-line bruslení, pedagog volného času. Dlouholetá členka našeho oddílu,  úspěšná reprezentantka ČR na Mistrovství Evropy – umístění v Top 10. Pomáhá již několik let i na letních příměstských táborech, letos poprvé vedla i letní pobytový kemp pro naše nejmladší závodníky.

Denisa Kučerová – instruktor in-line bruslení, pedagog volného času. Také odchovankyně našeho oddílu, již dva roky vede základní kursy bruslení.