Andrea Lokvencová průběžně na 1. místě Evropského poháru

10 Čvc

257Před posledním devátým závodem letošního ročníku Evropského poháru je naše Andrea Lokvencová na prvním místě v hodnocení dlouhých tratích v kategorii kadetek. Poslední závod v Belgii – 14.-16.8. 2015 rozhodne o vítězce. Druhá v pořadí – Angelina Otto je na druhém místě jen o 3 body.

V první desítce máme ještě Madlu Stodolovou na 8. pozici, na 18. příčce je doplňuje ještě Kačka Mesteková, která však nebude v celkovém hodnocení pravděpodobně figurovat, neb nemá minimální počet 5 odjetých závodů. Naše závodnice si vedou dobře i na krátkých tratích, kde je Andrea zatím 4. a Madla 10.

238

235

Dobře si vedou i kadeti – Honza Přibík má zatím bohužel chybně uvedený počet bodů, protože nemá započítanou Geru, kde také závodil. I přesto na je krátkých tratích prozatím 9. (ale měl by být na cca 5. místě).

Velmi dobře si vede Lukáš Brabenec, který ač musel v Itálii ze závodů pro nemoc odstoupit, drží v celkovém pořadí na dlouhých tratích 11. místo. Zmínit je potřeba i zatím 9. místo Radka Fajkuse, který sice neníz našeho oddílu, ale letos jezdí za tým CadoMotus Czech Junior team, který je podporovaný naším partnerským e-shopem Inlinespeed.cz.

240

Výborné prozatímní umístění máme i v nabité kategorii Juniorů A, kde na dlouhých tratích drží 8. příčku Jára Klícha a na krátkých je pak Tomáš Brabenec 14.

 

V každé kategorii je zhruba 150 závodníků, takže konkurence je dostatečně velká. V závodech EC je zaopotřebí odjet minimálně 5 závodů, počítá se nejlepších 7. umístění z 9 závodů. Doufejme, že v Belgii vše potvrdíme.