A už se zase točí

10 Led

Tak už je to zase tady. Po dlouhém období od posledních závodů v Tatabanyi se desítka natěšených závodníků KSBM vydala na již tradiční zahájení sezóny do švýcarského Embrachu. Tamní halové mistrovství Švýcarska si získalo mezi našimi bruslaři velkou oblibu a tak v sobotu ráno vyrazila desítka závodníků směrem k prvním letošním závodům. Foto zde.

 

Tentokrát jsme přivezli hlavně mladší kategorie, nejstarší závodnicí byla Tereza, ale jako oddíl jsme potvrdili své medailové pozice z loňska a přivezli jsme celkem šest medailí.

Dvojice nejmladších (šestiletých) juniorek F obsadila první (Ája Pískatá) a třetí (Zuzka Stodolová) místo a závody si opravdu obě užívaly. Zuzka – poprvé na závodech bez rodičovského doprovodu – si po boku sourozenců počínala jako zkušená harcovnice.

 

Zuzka na třetím místě, Ája si pro medaili sice jít nemohla, protože už byla na cestě domů, ale jana ji zastoupila

Mezi dívkami o kategorii výše jsme měli také dvojí zastoupení a v celkovém pořadí získaly Kačka Kainová a Jana Bohumská první a druhé místo. Na všech tratích se umístily za sebou a ostatním soupeřkám nedovolily pomýšlet na vyšší příčky. Obě jezdily s velkou chutí a hlavně soustředěně na své výkony.

 

Mezi juniory D jsme měli hned trojí zastoupení Honzou Přibíkem, Tomášem Bohumským a Prokopem Stodolou. V této kategorii máme tedy pro letošek velmi silnou sestavu. Jejich soupeřem byl hlavně velice šikovný domácí závodník F. Gross, který i loni sváděl s našimi kluky napínavé a taktické souboje. Letos byl domácí závodník úspěšnější, ale Prokop doplatil na pád před poslední zatáčkou prvního závodu na 300 m, který ho odsunul na předposlední místo. Odtud se i při největší snaze nedostal výše než na čtvrtou pozici. Tomáš vyrovnaným a soustředěným výkonem obsadil celkově místo druhé a Honza skončil bronzový, když ve sprintu na 100 m porazil všechny soupeře. Na všech tratích byly v této kategorii vidět napínavé a těsné souboje.

 

Tomáš druhý, Honza třetí a Prokop čtvrtý

Nejstaršími v Embrachu byli junioři C Filip, Madla a Tereza. Filip jako mladší v kategorii měl silné soupeře v nám dobře známých a o rok starších závodnících z Gery C. Kümmelovi a J. Kreisigovi. Ti ukázali velkou převahu nad zbytkem pole a obsadili po pěkných výkonech první dvě místa. Za nimi skončila dvojice francouzských závodníků a Filip obsadil celkové páté místo, když na něm dojížděl ve všech závodech.

Mezi dívkami bojovaly Madla a Tereza s nejpočetnějším startovním polem. Madla začala velmi dobře na 300 m, kde postoupila do finále a tam po skvělém výkonu obsadila druhé místo. Terka se na této trati ze silné rozjížďky do finále nedostala a začala trojboj z osmého místa. Madle nakonec v celkovém součtu skončila těsně pod stupni vítězů čtvrtá, Tereza se na dalších tratích zlepšovala a skončila nakonec šestá.

 

Letošní ročník závodů v Embrachu neměl sice tak početné startovní pole, ale některé kategorie byly obsazeny velice kvalitně ( kadeti, elite, junioři/rky C ). Mezinárodní konkurenci z Německa, Francie a Česka rozšiřili letos poprvé bruslaři z Košic a rozhodně na nich byla vidět zimní příprava v hale. Zvlášť bratři Klembarové se ukázali jako talentovaní bruslaři a doufáme, že je uvidíme i na závodech v Čechách.

Díky menšímu počtu závodníků jsme ale odjeli z Embrachu ještě za světla a doma jsme byli výrazně dříve než v minulých letech. Závody byly jako obvykle velmi dobře organizované, bez prodlev a s pěknými cenami.

 

Videa budou přidána co nejdříve.