Embrach 2013

28 Úno

Naše početná výprava z KSBM se stejně jako v předchozích letech vypravila na halové Mistrovství  Švýcarska do Embrachu. Vzhledem k tomu, že následovalo soustředění v Geisingenu, tak jsme s částí závodníků obě akce propojili.

Závody jsou tradičně jednodenní v hale s docela klouzavým povrchem, kde „sedí“ snad jen Black tracky. A tak zde některé výkony byly určitě kvalitou koleček ovlivněny. Přesto jsme ale v konkurenci nejlepších švýcarských závodníků obstáli.

Tentokrát jsme byli týmem s největším počtem stříbrných medailí, kterých jsme tu získali hned pět:

Adriana Pískatá – žákyně C – (která po prvním závodě, který se jí až tak nepovedl, si vzpomněla na to, že musí jezdit blízko ke špuntům a hned to bylo znát na jejích dalších výkonech),

Kačka Kainová – žákyně B (těsně bojovala s o rok starší a o hlavu větší soupeřkou),

Tomáš Bohumský – žák B, který měl za soupeře výborně jezdícího stálého rivala Flavia Grosse. Potěšilo nás, že tohoto podsaditého silového závodníka porazil Tomáš ve sprintu na 100 m. Na delších tratích byl Flavio tentokrát lepší.

Madla Stodolová – žákyně A, která měla velmi vydařené starty, velmi bojovný výkon s těžkou soupeřkou

Honza Přibík – žák A – ač mladší v kategorii si vedl bez ostychu, nevyvedla se mu jen poslední, 500m trať, kde si nechal před sebou ještě dalšího švýcarského závodníka a Filip Pískatý, který se po delší době strávené v lázních ukázal jinak ve velmi dobrém světle, se nakonec musel spokojit až se čtvrtým místem

 

na bronzové medaile dosáhli:

Prokop Stodola – žák B – spolu s Tomášem pěkný výkon, nebojácný i přes kolečka, která zrovna jemu klouzala hodně

Jana Bohumská – žákyně B – velké překvapení. Ač skoro nejmladší v kategorii, nezalekla se soupeřek a jezdila moc hezky technicky v zatáčce. Jana udělala v bojovnosti i technice velký kus práce.

 

Medaile jen těsně unikla zmíněnému Filipovi a podobným způsobem i Matějovi Krupkovi který si před nejkratší tratí na 500 m ulomil háček u brusle na dotahování tkaničky, a tak v tomto závodě „doplaval“ až na 5. pozici. Jinak zdatně sekundoval dvojici reprezentantů Švýcarska Livio Wengerovi (mistr Evropy a světa) a Yvesovi Reistovi, který se letos nominoval na Světové hry. Matěj končil jen těsně za nimi.

Bez medaile zůstaly i obě naše kadetky, ale jejich výkony nebyly vůbec špatné. Jula Stodolová hodně překvapila bojovností a psychickou pohodou, radost ze závodění z ní byla vidět i na dálku. Už dlouho jsme ji v takové závodní pohodě nezažili (možná pomohlo rozcvičení se švihadly před závody) a jak se zdá, je právě tohle ten nejlepší recept na dobré výkony.

Terka Bohumská měla v prvním závodě svůj tradiční strach, ač neměla k němu velký důvod. Kolečka seděla, soupeřky znala, ale tak to holt někdy chodí, že zbytečné obavy výkon velmi ovlivní. To, že je i přes nevýhodu jedné z nejmladších závodnic v kategorii velmi dobrá závodnice, prokázala hlavně v posledním závodě na 1000 m, kde dojela na třetí pozici.

A tak lze připsat do kroniky našeho oddílu Embrach 2013 zase jako úspěšné vkročení do nové sezóny.

Foto je na FB a celkové výsledky zde:SM-Indoor Embrach-2013_Speed-Inline_Gesamtrangliste