Grossenhain – závody na konci prázdnin

1 Zář

IMG_0032Už po několik let jezdíme poslední srpnový víkend na závody do Grossenhainu.  Jde  o menší závody, každý tu najde soupeře, se kterým si zazávodí, jezdí i hodně rodičů, takže prostě prázdninová pohoda.

Letos jsme tu měli výpravu s 24 závodníky a po místním oddílu jsme byli druhým nejpočetnějším. Češi tu letos vůbec hráli první housle.  Pro oddíl Sokol Běchovice II. – druhý nejpočetnější český oddíl na těchto závodech – to byla první zahraniční týmová zkušenost a je třeba říct, že premiéra se běchovickým povedla na výbornou. Kromě tohoto oddílu tu měl své zástupce i oddíl RTS Praha a i on si odvezl medaile.

IMG_9917mIMG_9921m

Ti starší závodníci sem jeli přímo ze soustředění, a tak jsme byli (my trenéři) zvědaví, jestli přeci jen nebude na nich únava znát. Ale bylo to spíš naopak. Parádní výkon tu předvedla Jula Stodolová – snad poprvé v zahraničí dosáhla na zlatou medaili, a to tu měla velmi zdatné soupeřky. Nás zaujal především její velmi sebevědomý výkon v závodech, kde jely všechny dívky a ženy pohromadě. Např. na vyřazovačce se po celý závod držela za německou seniorskou reprezentantkou Tinou Strüver a jako jediná z juniorek B dojela až do cíle.

IMG_9987

 

Podobně si ve společných závodech s ostatními muži z kategorií Aktive, Jun A a Jun B vedl i Matyáš Votruba, který si z Grossenhainu veze velmi cenný skalp Tobiase Hechta ve vyřazovačce. I v druhém dlouhém závodě si vedl podobně a skončil na 5. příčce za čtyřmi muži z kategorie Aktive a všechny juniory nechal za sebou. V kadetech pak spolu sváděli boje i Filip a Dominik, kteří si svá umístění střídali.

IMG_9945

 

IMG_9981Spokojená s výsledkem musí být i Madla, která měla kategorii kadetek nabitou reprezentantkami Německa v čele s medailistkou z ME Elisabeth Baier (na ME byla postaršená do Jun B a i přesto získala medaili). Madla obsadila celkově 5. místo, ale její druhé místo na 200 m plně ukázalo její sílu. V kadetkách jsme měli ještě Verču Kainovou a Denisu Kučerovou. Ta se dokázala po těžkém úrazu na začátku léta vrátit a je fajn, že se nebála jít do závodů s plným nasazením. Verča se zlepšovala závod od závodu a i přes pád ve vyřazovačce zajela velmi hezký závod na 3000 m, kde skončila na velmi dobrém 9. místě. V konkurenci, jaká v kadetkách byla, jde o opravdu velmi dobrý výsledek.

IMG_0017

IMG_9971V mladších kategoriích pak nenašlo přemožitele naše duo Tomáš-Prokop, velmi dobře si vedl i Kuba (klukům se povedl hodně dobře bodovací závod na 2000 m, kdy dojeli na prvních třech místech).

IMG_9972

A tak můžeme pokračovat dál. Viděli jsme velmi dobrý čas Honzy Přibíka na 300 m – 29,745, stejně jako jeho taktické bitvy se silným soupeřem F. Pottrichem, s nímž se potkal i před 14 dny v Belgii, závody se pěkně povedly i Kačce Mestekové, která tu také měla silné soupeřky. V mix štafetě, kde jsme jí „prodali“ k německým soupeřkám a i její zásluhou vybojovala děvčata druhé místo.

IMG_0014m

IMG_9969Miky Brzoň v žácích B11 vyhrál dva závody ze tří, jeho čas na 500 m – 54,608 je jeho druhý nejlepší výkon v jeho bruslařské kariéře. Podobně sebevědomě si vedla ve stejné kategorii i Kačka Kainová, která si tu zajela nejlepší výkon na 200 m (na 200m dráze) časem 23,339 a celkově byla také první. Spolu s ní jela v kategorii ještě Jana Bohumská. Ta závodila s velkou chutí a vůlí po co nejlepším výsledku, a také na jejích oblíbených kratších tratích jela na hranici svých osobních rekordů. Potvrdila, že letos už umí 500m zajet stabilně pod minutovou hranicí. Celkově skončila na 8. místě ze 14 závodnic.

IMG_9966

 

 

 

 

 

 

IMG_9962Holky si zajely ještě spolu s Anetou Muzikářovou z RTS Praha i štafetu, kde byly krůček od vítězství. Oslavily ale i druhé místo.

Velký odstup na všech tratích měl od svých dalších 8 soupeřů Lukáš Přibík, který letos výrazně zlepšil techniku a je to na jeho výkonech vidět. Jeho čas na 500 m se letos pohybuje na všech závodech pod 56 vteřinovou hranicí, a to je na 10letého závodníka velmi dobrý výkon. Pavlík Procházka ve stejné kategorii znovu potvrdil, že 500 m už prostě jezdí pod minutovou hranici. Pavel bojoval a radoval se pak dohromady s Lukášem a Mikym poprávu i ze zlaté medaile ze štafety.

IMG_0004m

V kategorii  žákyň 9letých jsme měli dvě závodnice: Adrianu a Evičku. Ája jezdila na všech třech tratích o vteřinu rychleji, než tady vloni, Evička se pomalu zabydluje ve speed kategorii a už i v této kategorii má skalpy dvou soupeřek.

IMG_0033IMG_9957

Adrian Vajanský v kategorii 8letých žáků překvapil v úvodní 100m trati svého rivala Metoděje Jílka z RTS, když ho v osobním rekordu 14,509 přesprintoval. Na delších tratích měl pak Metoděj už navrch, ale právě Adrianovo zlepšení na sprintu nás velmi těší. Celkově získal 2. místo.

IMG_9954

Napínavé byly závody v žácích D7, kde byli sice jen 4 závodníci (dva naši – Lukáš Mareš a Martin Bohumský), ale všichni byli na tom velmi podobně. To je jasné i z výsledků kluků, kde Lukáš zajel 2., 3. a 3. místo, Martin pak 4., 4. a nakonec 1. místo (jen co si dal pozor na start, už dokázal na 150m trase porazit všechny). Kluci si pak spolu s Adrianem zajeli i štafetu, kde sice jako jedni z nejmladších medaili nezískali (byli 4.), ale všechny předávky zvládli na jedničku.

IMG_9950

Nejmladší naší slečnou tu byla Eliška Procházková (žákyně 7leté), která na všech tratích dojela za svou kamarádkou Hannou Mazur z Polska a byla tak celkově druhá. Stejně jako u kluků, i tady jsme dali dohromady štafetu a stejně jako kluci o ony skončily na 4. místě po krásných předávkách.

Naopak naším nejstarším závodníkem tu byl Honza Stodola, který tu bojoval se svými známými německými soupeři. Po taktické stránce se mu nejvíce vyvedl závod na 1500 m, kdy své soupeře přesprintoval v závěrečném kole a půl. Celkově si odváží stříbrnou medaili.

IMG_9996

Celkové výsledky: Ergebnisliste gROSSENHAIN2014