Inline for Fun

22 Zář

3-KSBM-SKATING_ACADEMYv.2Ve čtvrtek 18.9. jsme pořádali u nás na dráze závody Inline for Fun. Jde o závody pro všechny děti do 15 let bez rozdílu výkonnosti. Letos jsme měli první, zkušební ročník.

Závody pořádáme ve spolupráci s Inlinetalentem Praha a jeho vedoucím Tomášem Heroutem. Společně jsme promysleli takový koncept závodů, aby se děti zbytečně nestresovaly závodní atmosférou, aby si každý zazávodil ve skupině, kam výkonnostně patří (tudíž nebyl nešťastný z toho, že třeba s někým prohrál o strašně moc) a hlavně jsme vybrali takovou skladbu jednotlivých závodů, kde se prověří nejen rychlost bruslařů, ale především jejich dovednost na bruslích.

První dva závody se konaly v Zelenči, ten letošní poslední jsme připravili na naší domovské dráze v DDM Monet.

Na děti jsme přichystali závody na 1-3 kola (rychlostní složka), ale také slalomy s dvěma stupni obtížnosti a na závěr jsme uspořádali novinku – závod dvojic v protisměru s dovednostní vložkou. Zdá se, že se novinka dětem i přihlížejícím rodičům líbila, závody se rozhodovaly nejen při průjezdu koly, ale hlavně na hřišti, kde děti musely s medicinbálem v ruce projet dovednostními stanovišti.

Doufáme, že se podaří v příštím roce navázat podobným schématem závodů, které rozvíjejí všechny složky bruslařských dovedností. Je jen dobře, že se podobné závody letos začaly konat i např. ve Veselí na Moravě – na regionální úrovni mají přesně takové závody na jedno odpoledne své místo a výrazně podporují zájem dětí i rodičů o náš sport.

Za fotografie děkujeme Petře Dykastové

obrazek 1 obrazek 2 obrazek 4 obrazek 5