Jízda na dešti nám nedělá problémy

27 Zář

Alespoň tak to vypadá na základě výsledků posledního letošního závodu seriálu LifeInLine 2010. Za nebruslařských podmínek, na dešti a v teplotě kolem 11 °C jsme byli velmi úspěšní. Závodů se v dětských kategoriích účastnilo 7 našich závodníků, celkem jsme získali 6 medailí, z toho 3x zlato, 1x stříbro a 2x bronz.  Celkem se dětských závodů účastnilo 67 dětí

Výborně si vedli na 3km dlouhé trati Matyáš Votruba a Tereza Bohumská. Matyáš na této trati zvítězil celkově, ze všech startujících, to samé se mezi dívkami podařilo i Tereze. Úspěch je cenný tím, že oba porazili závodníky nejen své věkové kategorie, ale i děti až o dva roky starší.

Dobře si na stejné trati vedl i Kryštof Pravda, který ve své věkové kategorii skončil na 3. místě, pochválit je ale potřeba i Filipa Pískatého, který si na dlouhé tratě teprve postupně zvyká a za tohoto počasí si vedl velmi dobře a skončil na pěkném 4. místě.

Radost nám udělali ale i ti nejmladší. Janičce Bohumské se podařilo v silné trojce porazit velmi dobře jezdící Markétku Fajkusovou, Tomáš Bohumský se i přes handicap sádry na pravé ruce vypořádal se svými soupeři se ctí. Dojel na třetím místě, před ním však byli soupeři o rok starší.

Už podruhé za sebou se podařilo na 5km trati zvítězit i Šimonu Pravdovi, který si to opět rozdal s náchodským Michalem Prokopem. Ten letos udělal velký výkonnostní skok, přesto mu Šimon, i když tentokrát hájil naše barvy v této kategorii osamocen, v závěru odskočil na 5 vteřin.

Úspěchy našich dětí výborně doplnil i Honza Stodola v kategorii seniorů. Nejprve si na desítce dojel pro 4. místo, aby pak v následujícím půlmaratónu dosáhl na výbornou 6. příčku v celkovém pořadí. V půlmaratónu zvítězil celkově Matěj Krupka, který do poloviny závodu spolupracoval s dalšími třemi závodníky, z nichž jedním byl i náš skoročlen Matěj Pravda. Ten nakonec dojel na hezkém 4. místě. Oba Matějové, jezdící sice za jiné týmy, ale těsně spojení s naším oddílem, nám udělali velkou radost.

Takže se dá směle říct, že naše výprava byla na posledním, velmi těžkém závodu LIL velmi úspěšná.