Máme zlato a bronz z Mistrovství republiky na silničním okruhu!!

8 Čvn

Naše dvacetičlenná výprava na víkendovém MČR na silničním okruhu a 2. dílu Otrokovického inline poháru opět ukázala svou sílu.

V dopoledním bloku, který byl mistrovskými závody pro kategorie od juniorů B výše jsme kromě seniorek a juniorů A měli zastoupení ve všech kategoriích. Největší naděje na úspěch jsme vkládali do dua juniorů B Šimona Pravdy a Přemka Domína. Další dva naši „béčkaři“ Jára a Tomáš se tentokrát na startu neobjevili. Oba startující měli proti sobě silné soupeře v čele s pro nás neznámým polským závodníkem M. Halasou, Lukášem Veverou (BZK) a letos výborně jezdícím Michalem Prokopem (BK Náchod). Jejich souboje byly napínavé na každé trati. Polský závodník vyhrál všechny tratě, ale o místa za ním se sváděly tuhé boje. Na 500 m si oba naši vytvořili solidní osobní rekordy a ve finále obsadili 2. a 6. místo. Na patnáctistovce pak Šimon šlapal na paty o hlavu většímu polskému závodníkovi až do cíle a skončil druhý jen o 3 desetiny vteřiny. V závěrečné bodovačce na 5000 m si  Přemek a Šimon sbírali body za druhá místa v bodovaných kolech za vedoucím Halasou a obsadili druhé a třetí místo. V celkovém pořadí to bylo 2. a 5. místo, v hodnocení MČR pak Šimon obsadil první místo a získal tak pro KSBM první titul mistra republiky v naší krátké historii. Přemek skončil těsně pod stupni na 4. místě mezi českými závodníky, jen bod od třetího Michala Prokopa.

Další radost nám udělala v Juniorkách B Lucka Horáčková. Její kategorii sice dominovala trojice polských závodnic z Tomaszova Lubelskeho, ale mezi sedmi českými závodnicemi Lucka obsadila třetí místo a v hodnocení MČR získala bronz. Další úspěch pro náš oddíl a pro Lucku povzbuzení do další práce.

Mistrovských závodů se zúčastnili ještě Jiřka v juniorkách A a senioři Adam Burján a Honza Votruba. Adam zajel na hranici svých osobních rekordů, ale na lepší než 13. místo to nestačilo, Honza skončil ještě o místo za ním, i když i on si zajel osobák na 500 m. Jiřka skončila předposlední i kvůli tomu, že poslední nejdelší závod nedokončila.

Mezi čtyřicátníky jsme také měli své želízko v ohni a Honza Stodola v každém závodě bojoval s Richardem Kapsou (Bruslárna.cz) o prvenství. Odešel tentokrát poražen, ale byly to jedny z nejnapínavějších soubojů i pro diváky. Jejich časy na 500 m se pohybovaly na úrovni juniorů B.

Odpolední program byl druhým dílem Otrokovického  inline poháru, který je pro nás již tradičně medailovou žní. Konkurence tentokrát byla větší než obvykle, ale ukázali jsme se v nejlepším světle.

V nejpočetněji obsazené kategorii Juniorek D jsme mezi 17 závodnicemi získali 2.,3, 8. a 14. místo a souboje Terezy Bohumské s Miladou Došlou (KSB Benátky n. Jiz.) byly velmi těsné. Zvlášť na delších tratích jim skvěle sekundovala Madla. Dosažené časy by mnohdy braly medaili i v kategoriích o několik let starších. Tereza, Madla i Andrejka si vylepšily svá letošní maxima na většině tratí, někde i o více než 10 sekund ( Madla 1000 m za 1:49,82).

Mezi stejně starými chlapci si Matyáš Votruba s přehledem kontroloval své první místo suverénními výkony na všech tratích a na bronzovém stupni ho doplnil Filip Pískatý, který v závěrečném závodě málem přišel o celkové třetí místo nepochopitelným vypuštěním cílového sprintu, kterého využil domácí M. Uherka.

Mezi juniory C potěšil svými výkony i přístupem Tomáš Brabenec, který jakoby objevil krásu závodění. Poprvé se na 500 m dostal pod minutu a i v delších závodech bojoval o své celkové druhé místo do posledních metrů. Julka mezi stejně starými děvčaty obsadila 5. místo, když nejlepšího umístění dosáhla na 500 m, kde obsadila ve finále 4. místo a i na dalších tratích její odstup od vítězné Míši Sejpalové nebyl velký.

Naše dvě „éčka“ Prokop s Tomášem Bohumským sváděli vyrovnané souboje s Radkem Fajkusem z Běchovic a Zdendou Sejpalem z Benátek . Prokop si odnesl celkové první místo, na Tomáše tentokrát zbyla „brambora“, ale jeho sprinterské souboje se Zdendou byly na setiny vteřiny.

V nejmladších dívkách (juniorky F) si vedla suverénně Kačka Kainová, která vyhrála všechny tři tratě a čtvrtým místem doplnila úspěchy našich nadějí Janička Bohumská.

Mezi Speed začátečnicemi jsme pak obsadili všechna místa na stupních vítězů, kde se seřadily Ája Pískatá, Zuza a Joha Stodolovy. Mezi pětiletými děvčaty tu máme opravdu silnou základnu, když Nikola Lokvencová se pro nemoc nemohla zúčastnit.

Výkony všech našich bruslařů jsou týden před dráhovým MČR známkou dobré připravenosti na vrchol sezóny. Zvědavi jsme i na porovnání se zahraniční konkurencí, která na benáteckou dráhu určitě přijede.