Mistrovství republiky 2013 na dráze v Benátkách

16 Čvn

Více než o výsledcích, bylo letošní dráhové mistrovství republiky o vůli a odolnosti. Víkendové závody v Benátkách byly co do počasí snad nejhoršími v letošní deštivé sezóně. O to větší obdiv patří všem, kteří se zúčastnili a bojovali na každé trati o co nejlepší umístění. Výsledkem bylo pro náš oddíl šest titulů dráhových mistrů ČR z devíti, které se zde vzhledem k malé účasti v některých kategoriích udělovaly.

Z našeho pohledu bych vyzdvihl tři momenty. Za prvé stojí za zmínku velký comeback Andrey Lokvencové, která téměř po půlroční absenci ze zdravotních důvodů naskočila zpět do soubojů o mistrovský titul a ukázala, že bruslit nezapomněla a i fyzičku má přes tréninkový výpadek dobrou. Obsadila v nabité kategorii žákyň A druhé místo a s vítěznou Madlou Stodolovou měly závody zcela ve své režii.

Druhým výrazným momentem benáteckých závodů bylo rozhodnutí jediného českého juniora A na závodech Lukáše Vevery utkat se místo s jedním slovenským juniorem A s celou českou seniorskou špičkou. Získal tím možnost bojovat o titul, který by v jeho kategorii udělován nebyl. A vedl si tak dobře, že nakonec obsadil druhé místo za vítězným Matějem Krupkou. Boje seniorů byly poznamenány pádem jinak velmi dobrého Ondry Suchého hned v rozjížďce na500 ma Matěje Pravdy ve vyřazovačce,  ale výkony Lukáše v Benátkách měly velmi dobrou úroveň.

Třetím potěšujícím momentem pro nás bylo další potvrzení stálého výkonnostního růstu Tadeáše Sochra, který ukázal již na Sprint cupu v Benátkách, že zdejší dráhy se nebojí a dokáže se poprat o nejvyšší příčky v kategorii kadetů. Vyhnutí se hromadnému pádu v bodovačce mu zajistilo navíc prvenství na dlouhých tratích v rámci hodnocení EP.

Dva mistrovské tituly jsme získali v kategoriích žáků B, kde mezi dívkami vyhrála po skvělém a chytrém výkonu v kategorii mladší Kačka Kainová a mezi kluky jsme měli zastoupení na bedně hned trojnásobné. Vyhrál Tomáš Bohumský před Prokopem Stodolou a skvěle je doplnil na třetím místě Kuba Holubec. Kluci gratulujeme, jeli jste skvěle!!

 

Ve starší kategorii jsem již zmiňoval úspěch Madly a Andrey mezi dívkami, chlapci ve stejné kategorii měli silné soupeře v domácích závodnících z Benátek a v souboji s nimi Honza a Lukáš na medaili nedosáhli.

 

Čtveřice našich kadetů měla jen jediného soupeře v dost nečistě jezdícím polském závodníkovi, ale poradili si s ním a nakonec ho odsoudili k poslednímu místu. Titul získal Kryštof před Jendou a Tadeášem. Kadetky měly také početné startovní pole a kvalitní konkurenci. Lépe se tentokrát vedlo Jule, která bez strachu z mokré tratě sváděla vyrovnané souboje s benáteckými závodnicemi a v celkovém hodnocení MČR získala bronzovou medaili.  Tereza jen těsně nepostoupila do čtyřčlenného finále na 500 m a na dvojnásobné trati skončila třetí. Šestá místa na dlouhých tratích ji ale připravila o lepší celkové umístění.

 

Junioři B předváděli krásné souboje i díky přítomnosti prvního italského závodníka  na benáteckých závodech v historii. V sobotu ale Nicolo Greguoldo podlehl špatnému počasí a nenastoupil k vyřazovacímu závodu ani do finále pětistovky, takže nakonec první dvě místa obasadili naši reprezentanti Jára a Šimon.

 

O výkonu Lukáše mezi seniory už jsem se zmínil, v této kategorii jsme měli ještě další dvě želízka v podobě obou Matějů. M. Pravda vyhrál sprint na 500 m, ale pád ve vyřazovačce byl na hrubé benátecké dráze dost ošklivý a do nedělních bojů už Matěj nenastoupil. M. Krupka měl díky pádu největšího konkurenta Ondry Suchého hned v prvním závodě obhajobu titulu usnadněnou a společně s Lukášem Veverou nakonec získali první dvě místa v hodnocení MČR.

 

I v kategoriích nemistrovských jsme měli početné a velice úspěšné zastoupení. Medailovou pozici vybojovali Lukáš Přibík (1. v ŽC) a Adrian Vajanský (3. v ŽD), ale i ostatní (např. spolu s Lukášem Přibíkem i jeho týmoví kolegové Lukáš Varinský a Vojta Suchý) bojovali s početnou konkurencí (mnohdy o rok starší) a hlavně s nepřízní počasí velice statečně. Na medaili tentokrát nedosáhly naše Žákyně C, ale v početné konkurenci o rok starších závodnic byly hodně vidět.

 

Dá se tedy říci, že oba hlavní vrcholy naší sezóny (MČR na dráze a na silnici) jsme zvládli velice úspěšně a dík za to patří nejen všem závodníkům, ale i doprovodnému týmu rodičů, prarodičů a všech, kteří vytvářeli pro závodníky klidné a motivující zázemí.

Celkové výsledky zde

Fotogalerie1 – Autor F. Stýblo

Fotogalerie 2 – autor P. Ryčl