První silniční závod sezóny 2015 – Berlin Halbmarathon

29 Bře

11075198_673859559408207_3855924666057896148_nV neděli 28.3. se závodilo v centru Berlína na úvodník podniku německého poháru GIC. Za nepříliš lákavého počasí, na mokré trati, se naši závodníci rozhodně neztratili.

V barvách KSBM Praha nebo CadoMotus Czech Junior týmu/KSBM Praha, což je náš tým mladých nadějí,  jsme dosáhli těchto velmi dobrých výsledků:

Velká gratulace patří Madle Stodolové (kadetka) – CadoMotus Czech Junior tým/KSBM Praha – 14. místo v speed týmech ženské kategorie

ve speed týmech mužů:

Tomáš Brabenec (junior A) – CadoMotus Czech Junior tým/KSBM Praha – 43. místo

Jenda Hemer (Junior B) – KSBM Praha – 53. místo

Lukáš Brabenec (kadet) – KSBM Praha – 96. místo (se 4 pády)

Filip Pískatý (kadet) – KSBM Praha – 97. místo

 

Výborně naše barvy zastupovali ale i naši dospělí závodníci, kteří zde závodili v jiných dresech. Nejlepšího umístění ( a nejlepšího českého umístění) dosáhl Matěj Krupka (jezdící za německý tým PS TAX Racing Team) – celkově výborné 15. místo ve speed týmech. O vteřinu za ním dojel na 22. pozici Matěj Pravda, který zde byl součástí českého silničního reprezentačního týmu (Czech national team), stejně jako náš další domovský závodník – Šimon Pravda (junior A). Ten přes pád dojel na celkovém 59. místě.

Závodu se zúčastnil i náš další člen – rodič – Jirka Pískatý, a i on ukázal, že půlmaraton umí.

Naši bruslaři ukázali, že přes zimu nabrali hodně fyzických sil a že mají chuť do další závodní sezóny. Už za týden nás čeká tvrdá zkouška na nejstarších evropských dráhových závodech 3pistes v jižní Francii, kde se koná úvodní závod Evropského poháru – nejprestižnějšího seriálu dráhových závodů v Evropě, pořádaném Evropskou federací CERS.