První závod sezóny 2022

4 Dub

Dva naši závodníci vyrazili dnes trať berlínského půlmaratonu, tradičního zahájení sezóny silničních závodů.

V lehce mrazivém počasí si svůj první půlmaratón zajela dorostenka Jesika Forstová a časem 44:34 obsadila 18. místo mezi ženami. Ve finiši vítězila domácí závodnice Josie Hofmann po úniku s Francouzkou Marine Lefevre.

I mužský závod má z našeho pohledu podobný výsledkek. Prokop Stodola mezi muži dojel rovněž na 18. místě v čase 36:01. A i mezi muži slavil vítězství domácí závodník Felix Rijhnen, který ve finiši porazil svého francouzského společníka v úniku Martina Ferrieho.

Na startu byli i tatínci dvou našich mladých závodníku, Martin Vrba a Richard Podlipský, kteří dojeli ve shodném čase 46:50 na 75. resp. 76. místě v kategorii Fitness.

Gratulace všem, kteří v nejarním počasí vyrazili na start a poprali se s tratí, zimou i soupeři!!