Start sezóny v Bernhausenu

11 Úno

O něco později než v minulých letech jsme si letos museli počkat na první závody. O to natěšenější ale byla šestice závodníků, která na víkend vyrazila do krásné haly v Bernhausenu. Již třetí účast našeho oddílu na těchto dvoudenních halových závodech jsme ozdobili třemi individuálními medailemi a dalšími dvěma ze štafet.

české „ležení“ v bernhausenské hale

 Nejmladším účastníkem byl Lukáš Přibík, který se poprvé vydal na závody bez rodičů, což samo o sobě v jeho osmi letech stojí za uznání. Víkendové odloučení od rodičů a bráchy ale zvládl na jedničku a nebýt drobného zabloudění ve slalomu, mohl si přivézt zlatou medaili. Takhle se při rovnosti bodů s domácím závodníkem musel spokojit se stříbrem, protože na zdejších závodech netradičně rozhoduje při rovnosti bodů slalom. Ostatní trati Lukáš s přehledem vyhrál a jezdil moc hezky.

 Slalom se stal osudným i našemu novému členovi Kubovi Holubcovi, který na svých prvních zahraničních závodech podával na ovále v každém závodě lepší a lepší výkony. Ve dvojici s Tomášem se v početném startovním poli skvěle orientoval a bylo vidět i jeho technické zlepšení. Skvěle zajel sprint i závěrečnou vyřazovačku, takže jeho páté místo je opravdu dané jen horším slalomem. Ten ale zajel bez chyby, což se při jeho náročnosti také cení. Tomáš ve stejné kategorii žáků B sváděl krásné souboje s letitým soupeřem Flavio Grossem ze Švýcarska a větší vyrovnaností a takticky zajetou závěrečnou vyřazovačkou si zaslouženě odvezl celkové prvenství. Gratulujeme !!

šest statečných na prvních letošních závodec

 Jana Bohumská jako nejmladší z početné kategorie žákyň B podávala bojovné výkony a i jí se závody povedly. Skončila v první polovině startovního pole a to je výborný vstup do starší kategorie. Potěšilo zejména její páté místo ze sprintu.

 Kačka Mesteková je také letos mladším ročníkem v kategorii žákyň A. I jí se závody vydařily a zvláště v poslední vyřazovačce ukázala nejen svoji dravost, ale i to, že i při rychlém závodě dokáže přemýšlet a využít každého zaváhání soupeřek. Lepší slalom by ji jistě posunul v celkovém pořadí výše než na celkové deváté místo.

 Nejstarší z výpravy Tereza ukázala, že na své soupeřky i v kadetkách  má, a leckdy jí jen vlastní zbytečné obavy brání ukázat vše, co v ní je. Přesto i na ní byla v každém závodě vidět rostoucí důvěra v kolečka i vlastní schopnosti. I ona si na začátku sezóny zaslouží pochvalu a z Bernhausenu si  přiváží bronz.

Společně s Kačkou a kamarádkou Annou ze Speed team Bodensee pak získaly druhé místo v dovednostní štafetě, která je zdejší specialitou. Cenný je skalp dobré štafety z Gery a hlavně bojovný výkon obou našich děvčat. Kluci ve štafetě jeli na prvenství, ale chybou trenéra, který špatně porozuměl hlášení rozhodčích o špatné předávce a štafetu zastavil, skončili třetí. Ještě jednou se kluci omlouvám – jeli jste skvěle a na jiných závodech to určitě jen potvrdíte.

 Start do nové sezóny máme tedy za sebou. Příští týden nás čeká halové mistrovství Švýcarska  a hned poté tradiční předsezónní kemp v Geisingenu. Už se všichni těšíme.

ergebnisse_int_hallenwettkampf_bernhausen_2013