2. Modřanský spíďáček

29 Bře

IMG_0181Ještě před vypuknutím bruslařské sezóny máme za sebou organizaci druhého letošního závodu – tentokrát regionálního Modřanského spíďáčka (čtvrtek 28.3. 2019). Po organizaci halového MČR (20. ledna 2019 v Nymburku) šlo sice rozsahem o  menší akci, ale i tak doufáme, že se všem zúčastněným líbila.

Zahájili jsme tak venkovní dráhovou sezónu, která už brzy vypukne naplno.

Na domácí 166m dráze jsme  přivítali cca 55 závodníků v žákovských a kadetských kategoriích. Závody jsme avizovali jako přátelské setkání závodníků, rodičů i trenérů po dlouhé zimě a tomu také odpovídala atmosféra.

Každá kategorie absolvovala tři tratě, jako první se jely obratnostní slalomy. Kadeti a žactvo A se museli vypořádat se slalomem, který byl technicky docela náročný (malé vzdálenosti mezi jednotlivými komponenty slalomu, malý prostor). Ale stejně jako mladší kategorie tito závodníci ukázali, že po technické stránce se s dětmi v oddílech v Praze a blízkém okolí (na závodech byli i závodníci z Benátek n. J,) pracuje na vysoké úrovni.

Pochválit z našich řad musíme kromě našich „stálic“ také ty, kteří své závody absolvovali vůbec poprvé ve speed kategoriích: Adama Stejskala, Viktorku Štefanovou (výborné 6. místo ve sprintu), Editku Mrkousovou (ještě na fitneskách dokázala v nabité kategorii vybojovat celkové 3. místo!!), Markétku Chromcovou a doufáme, že naše řady rozšíří i další děti z modřanských kroužků.

Každému závodníkovi se povedlo něco, musíme pochválit naše „nové“ kadety – např. Evičce Perchtě slalom, Adam zajel pěkně 500 m, výborně si vedl Péťa Šnajdr (3. na 500 m). Tyto děti, které začaly bruslit později než většina ostatních, udělaly velké pokroky.  Kategorie kadetů byla velmi početně i výkonnostně silně zastoupená a není vůbec jednoduché se do ní zařadit. Vždyť řada dětí v ní má za sebou už hodně let tréninku (někteří i 10 let).

Zlaté medaile  vybojovali Nela Krejčí, Eliška Procházková a Adrian Vajanský – všichni tři stylem 1-1-1 aneb výhry na všech tratích, ale pochvalu zaslouží úplně všichni: Dominik (2.), Davídek (2.), Vojta (3.), Vítek, Lucka, Kája, Anička (moc pěkný slalom, stejně jako Vojta), Verunka, Kačka (2. na 500 m) – doufám, že jsem na někoho nezapomněla.

Poděkování patří ale i všem, kteří se závody pomáhali (rozhodčí Denis a Paĺo, asistentky rozhodčích Jana a Kačka M., moderátorka Katka V., zapisovatel Radek Z.), rodičům, kteří zabezpečili servis kolem dětí, Markovi Dastychovi z DDM Modřany, který nám přichystal vše potřebné.

A i když počasí tolik nepřálo, bylo fajn se potkat se všemi, kteří k nám přijeli. Díky a snad na podzim zase na viděnou na dalším Modřanském spíďáčkovi.

Výsledky zde

-lk-