Heerde – další jarní zastávka Evropského poháru

10 Kvě

Holland cup – EC Heerde – aneb nahoru dolů. Letošní počasí bylo v Holandsku natolik vrtkavé, že vyžadovalo jak od organizátorů, tak od členů účastnických týmů velkou schopnost adaptace na měnící se podmínky a s tím i program. Díky perfektní práci pořadatelů se ale vše zvládlo na jedničku. Naši závodníci se s tím vyrovnali velmi dobře. Na startu bylo celkem 11 KSBM závodníků téměř ve všech kategoriích.

Naše partička (jeden nám tam chybí)

Nejlepší umístění vybojoval Lukáš Mareš – dvě medailová umístění na sprintech (1. na 200 m dual t. t. a 3. na jedno kolo na silnici) mu zaručilo stříbrnou medaili na krátkých tratích v rámci EP v kategorii dorostenců.

Další medailové umístění zaznamenal Adrian Vajanský na trati 200 m dual t. t. , kde skončil na 3. místě. V rámci EP, kam se počítal i sprint na 1 kolo na silničním okruhu, skončil na velmi pěkném 5. místě mezi juniory.

Radost nám ale udělal každý člen našeho týmu. Začněme od nejmladších:

Kadet Vojta Vrba se zabydluje na velkých evropských závodech a jeho nejlepším umístěním zde bylo 6. místo v závěrečné eliminačce na silničním okruhu. Ale jeho výkony byly vyrovnané ve všech závodech.

Bojovnost a koncentraci nezapřela Verča Dykastová – prvním rokem v nabité kategorii dorostenek. Nezalekla se starších kolegyň a potvrdila svou formu 7. místem na 200 m dual. t.t. a zároveň 10. místem v eliminačce. Celkové 9. místo ve víceboji jí moc sluší (o vyšší příčku ji navíc připravila přetržená tkanička před nástupem do čtvrtfinále na 1 kolo, kde si v rozjížďce vedla taky moc dobře). 

Ve stejné kategorii, ale mezi muži jsme měli dva silné zástupce – již výše zmíněného Lukáše Mareše a také prvním rokem v dorostencích jezdícího Jáchyma Podlipského. Ten ukazuje trvalý vzestup a větší přehled v každém dalším závodě. Je velmi všestranným závodníkem – na sprintech v Heerde 6. místo na 1 kolo a 8. na 200 m a zároveň výborné 9. místo v nejtěžším závodě – bodovačce na 5 km.

Juniory nás v Heerde zastupovali Adrian Vajanský a Patrik Maleček. Adriana po 3. místě na 200 m jistě mrzel zrušený závod na 500 m, ale nakonec se místo toho jel závod na 1 kolo na silnici (cca 340 m), kde skončil na 9. místě.

Patrik se v letošní sezóně teprve rozkoukává, a tak jeho 12. místo na 200 m dual t. t. je dobrým vkročením.

Seniorskou kategorii od nás zastupovala pětice závodníků a závodnic. Krásného výsledku v této hlavní věkové kategorii se dočkala Kateřina Kainová, která v závěrečné vyřazovačce posílala mimo závod jednu věhlasnou soupeřku za druhou. Dojela 4. a ukázala soupeřkám, že po juniorksé kategorii s ní musí začít počítat i v té seniorské. Celkové 7. místo ve víceboji je toho jen důkazem.

Andree Lokvencové se nejvíce povedla také závěrečná vyřazovačka, kde dojela na hezkém 13. místě z 29 závodnic. Překvapená byla i z výborného postupu na trati 500 m, kde se z rozjížděk probojovaly do čtvrtfinále všechny tři naše závodnice. V hlavní kategorii je to opravdu úspěch. Bohužel se tato trať pro déšť nakonec zrušila, a tak se už další postupové kolo nejelo.

Mezi muži si konkurenci vyzkoušeli Prokop Stodola a Tadeáš Sochr. Prokop ukázal vyrovnané výkony ve středu závodního pole, nejlépe mu vyšel sprint na 200 m dual t.t., kde skončil 18. V celkovém pořadí víceboje byl 11. Tadeáš, který tolik podobných závodů ještě neabsolvoval, se učil každým startem. Nejhezčí výkon předvedl v závěrečné eliminaci, kde si počínal „mazácky“ a na konečném 16. místě vyřadil řadu dobrých závodníků.

Nyní je před námi EC v Geře, kde budeme mít výpravu ještě početnější.