„Hvězda z plakátu“

27 Bře

Těch náhod, jak se Kačka Kainová dostala na plakát (zatím tedy elektronický), bylo víc. Ale ono vlastně nejde o náhody, spíš jde o to, co za takovým plakátem vlastně stojí. Jednak naše úspěšné závody v Nymburce, druhá „náhoda“, že se mi po letech ozval známý – pan Stýblo – profesionální fotograf a televizní kameraman – se kterým jsme se domluvili na delší spolupráci na propagaci našeho oddílu a že měl čas a přijel se na nás do Nymburka podívat a fotil, filmoval (až bude hotovo – určitě dáme vědět). A fotky dal na web ještě dřív, než jsme vůbec ze závodů dojeli domů.

Třetí důležitá věc pak je vidět na první pohled: „Katarína“ prostě umí krásně bruslit. Velké poděkování tu patří Aničce Stodolové, jejíž trenérská práce nese velké ovoce.

Další v pořadí je naše dlouhodobá spolupráce a přátelské vztahy s holandskou firmou Cadomotus, která v minulosti podporovala takové závodníky, jakým je např. Bart Swings nebo Yan Guyader. I udržení takového kontaktu není o náhodě, ale o poctivém přístupu a trpělivé práci (zvlášť v případě takových bruslařských trpaslíků, jakým naše republika v porovnání právě s Holandskem je). K tomu patří i pravidelné informování a posílání informací a odkazů na fotky o dění u nás právě do sídla firmy tak, jak se to stalo i tentokrát hned po závodech (i když se mi už opravdu klížily oči)

V neposlední – možná i spíš v první řadě – je chuť Kačky do bruslení, její 100% docházka na tréninky a samozřejmě i kus talentu, který by ovšem byl k ničemu, kdyby si myslela, že jen talent jí stačí.

A když se tohle všechno spojí v jeden okamžik, pak může vzniknout z krásné fotky plakát, který už obletěl za jeden den velký kus světa (asi 5 hodin po zveřejnění mně psala má známá z Jižní Afriky, že jestli u nás už děti umí bruslit takto, tak že za pár let máme tituly jasné).

Takže všem, kdo se na téhle propagaci našeho oddílu podíleli, patří velké díky.