Domácí premiéra na jedničku

8 Dub

Začátek sezóny je pro náš oddíl již tradičně spojen s organizací halového mistrovství republiky. Letošní již čtvrtý ročník se konal opět na nové adrese, ale byli bychom jistě rádi, kdyby se v nymburské hale usídlil trvale. Zdejší hala s kvalitním povrchem i zázemím byla sice o něco menší, ale na osmdesátimetrovém okruhu byly ve všech kategoriích vidět skvělé výkony a napínavé souboje.

Nás může těšit, že z 11 udělovaných titulů mistra ČR si KSBM odváží hned devět a k tomu pět titulů vícemistrů a dva bronzy k tomu. Docela solidní žeň, že? A navíc i v nemistrovských kategoriích jsme byli pětkrát první, dvakrát druzí a jednou třetí.  Ale i ti, co se na stupně nedostali si zaslouží velkou pochvalu. Jezdili moc hezky a od loňska je u většiny vidět velký pokrok hlavně v technice .

Neméně úspěšní ale byli i všichni z organizačního týmu, který letoš šlapal opět  o poznání sehraněji a na průběhu závodů to bylo znát. A to nejen z našeho subjektivního hodnocení, ale i z ohlasů odjinud. Všem za obětavost a pomoc patří velký dík.

Krátce k jednotlivým výsledkům.

Duo seniorů Matěj+ Matěj předvádělo takticky i sportovně vyzrálé výkony a bojovalo hlavně s Ondrou Suchým, který jim letos nic nedaroval.  Matějové si proti loňsku vyměnili pozice v celkovém pořadí – vyhrál Krupka před  Pravdou, ale double pro KSBM se opakovalo.

Junior A Lukáš Vevera  překvapil s jakou lehkostí a přehledem porazil zkušeného Adama Adlta.  Výborný start do sezóny!

Junioři B startovali oslabeni o Járu, který po nemoci ještě nebyl zcela fit a Tomáše Brabence, ale v této kategorii byly vidět nádherné souboje. První dvě místa ovládli sice zahraniční závodníci Terebeši (SVK) a Sidorowicz (POL), ale o další místa sváděli souboj naši kluci hlavně s Davidem Štěpánkem a Michalem Prokopem. Vítězně ze souboje vyšel Šimon, který si po zaváhání ve sprintu vše vynahradil v závěrečné bodovačce a zasloužené získal mistrovský titul . Na Alešovi i Přemkovi byl vidět tréninkový výpadek, ale sezóna teprve začíná a vše může být příště jinak.

Čtyřnásobné zastoupení jsme měli i mezi kadety a i zde se museli v celkovém pořadí kluci sklonit před mezinárodní konkurencí. Za dvěma polskými a jedním slovenským závodníkem se v hodnocení MČR naši srovnali v pořadí Patrik, Jenda a Kryštof. Na Matyáše medaile nezbyla, ale sprint například zajel nejlépe z našich.

Dvojice kadetek Tereza a Jula bojovala hlavně mezi sebou o mistrovský titul a ostatním soupeřkám nadala moc šancí. Vítězkou se stala Tereza, Julka skončila druhá.

V nejstarších žákovských kategoriích získali tituly Madla a Honza Přibík , kterého na stupních doplnil na stříbrném stupínku Filip. Lukáš Brabenec se tentokrát musel spokojit s nepopulární bramborou. Mezi dívkami měla smůlu Denisa Kučerová, které dobře rozjetý závod zmařila kolize se soupeřkou a pád. Druhá Denisa i Kačka Masteková závodily s chutí a jejich výkony nás potěšily.

Nejmladší držitelé mistrovských titulů nám udělali velkou radost, jakým způsobem vyhráli.  Kačka Kainová a Tomáš Bohumský s přehledem vyhráli na všech tratích, ale hlavně krásnými technickými výkony. Tomáš musel bojovat s oddílovými kamarády Prokopem a Kubou, za Kačkou získala zcela zaslouženě po bojovném výkonu stříbro Jana Bohumská, která odsunula na třetí místo Markétu Fajkusovou z Benátek.

V nemistrovských žácích C zvítězili s přehledem Lukáš Přibík a Adriana Pískatá . Za Lukášem si pro první velkou medaili dojel jeho jmenovec L. Varinský a dobře zajel i Vojta Suchý, který ukázal bojovného ducha. Za Ájou, která se po delší tréninkové pauze opět vrátila, se srovnala dvojčata Zuza a Joha. Škoda, že se nezúčastnila Nikolka Lokvencová, souboje by byly jistě ještě zajímavější.

I mezi nejmladším žactvem jsme viděli modřanské dresy a Kája, Martínek i Tomášek  bojovali na každé trati. Poprvé za náš oddíl startoval i Adrian a jeho chuť do závodění i předvedený výkon byl moc hezký. Tihle kluci jistě mohou mít vzor ve starších kategoriích Žáků a pokud budou trénovat, tak mohou klidně za chvíli navázat na výsledky Prokopa, Tomáše a Honzy. Škoda jen, že zatím nemáme ke Káje, která se zdá být pro kolečka jako stvořená, žádné slečny do party. Ale třeba nějaké přijdou.

Opomenout nelze ale ani Masters kategorie, kde do Stodolovic sbírky medailí přidali Anička i Honza prvenství v kategorii Masters 40. I jim velká gratulace a dík za pomoc a reprezentaci oddílu.

Myslím, že celkově se nám všem Mistrovství republiky povedlo a bylo vydařeným startem do letošní sezóny. Další úspěchy na sebe jistě nenechají dlouho čekat. Velké díky patří rodičům, kteří tento závod již po několik let tvoří a bez nichž by se vůbec nemohl konat.

 

Za fotky děkujeme Karlu Kučerovi a Františku Stýblovi.

 

Celkové výsledky jsou zde: TISK závody 2013