Jaké byly prázdniny II. – Soustředění „velkých“

30 Srp

Vimperk, 11.-17. 7. 2010. Společné soustředění KSBM Praha a BK Powerslide Náchod.

Trenéři: Lída Krupková a Pavel Prokop

Účastníci:

KSBM: Tomáš Brabenec, Adam Burjan, Přemek Domín, Tomáš Jirsa, Kryštof, Šimon a Matěj Pravdovi, Julka Stodolová, Matyáš a Honza Votrubovi

BK Náchod: Katka Novotná, Natálka Poplová, Michal a Klára Prokopovi,

BZK Praha: Petra Vaňková

ISC Praha: Terezka Daňková

Počet zraněných: jedna (odnesla to sedací část)

Cílem soustředění bylo trochu „nahnat“ kondici před prázdninami, aby nikdo úplně nezlenivěl. To se na bezvadné dráze ve Vimperku uskutečňovalo velmi dobře. Kdo tam byl, tak ví. Kdo nebyl, tak jen pro informaci: 980 m dlouhý okruh, půlka do kopce a půlka z kopce. A dovedete si představit kopce v Pošumaví….

Kromě toho jsme pilovali i techniku na malém asfaltovém hřišti. Jak jsme zjistili, je v tom potřeba toho hodně dohánět (viz náklon těla a čtyři body v rovině…).

Na dráze jsme jezdili štafety (na menším okruhu, měli jsme silové tréninky (jízda jen do kopce) a tréninky na rychlost (naopak jízda jen z kopce v plné rychlosti – ustáli to všichni). Zpestřením byl i in-line alpin slalom.

Krom toho jsme chtěli našim „dětem“ i ukázat, co dokáže taková normální chůze (a že dokáže zabrat), byli jsme plavat v šumavském jezírku,

Natálka skáče

někteří vydrželi s trenéry i návštěvu muzea (a rozhodně nelitovali, protože tam byla spousta zajímavých věcí – např. krásná diskuse nad tím, který obraz se komu líbí nejvíc a proč – tolik názorů – být autorem, asi bych to ani nechtěla občas slyšet), místní rodačka Tereza Daňková nás provedla Vimperkem. Její výklad byl dokonalý. Díky. Jo a taky si někteří velmi oblíbili fotbal (Přemek, Julka, Klára…).

No a někteří objevili své skryté možnosti. Např. Honza, který si jeden den ujel 30 km a druhý den si „střihnul“ maraton. Docela těžký. My jsme ho přitom doprovázeli na koloběžce.

Počasí super, a tak se nikomu zpátky domů ani moc nechtělo (podle ohlasů na FB).