Začínáme naší 10. bruslařskou sezónu

15 Úno

Začátek roku 2016 pro nás znamená sportovní jubileum: už 10 let se snažíme o výchovu nových in-line bruslařských nadějí, o propagaci našeho krásného sportu nejen v ČR, ale i v zahraničí. Jak se nám to daří, můžeme vidět i na těchto stránkách a v letošním roce dáme rekapitulaci určitě ještě místo, a to nejen na našich webových stránkách.

 

Naší 10. závodní sezónu jsme letos otevřeli účastí na regionálních halových závodech v Praze Letňanech, které pořádal další přažský opddíl RTS Praha ve čtvrtek 28.1. v podvečerních hodinách.

Sešlo se zde kolem 85 závodníků z různých oddílů a jejich výkony nás velmi potěšily. Naši závodníci si vedli skvěle – v narůstající kvalitní konkurenci ukázali, že ani halové závodění, které je přeci jen odlišné od venkovního, nám nění cizí. Důraz se zde klade na dobré púrojetí zatáčky – vždyť okruh měřil pohých 80 m! A tak se zde ukázalo, jak je kdo na tom hlavně v technickém provedení zatáčky v rychlosti.

Krásné video z akce pořídil – jak jinak – pan Jiří Bulan – ke shlédnutí zde: http://youbo.iprima.cz/video/winter-inline-classic-42103

Podstatné zde nebyly ani tak medaile, jako příjemný pocit z toho, že ani zimní přestávka neznamená, že by kolečkoví bruslaři nemohli provozovat svůj sport na výborné úrovni. Druhou velmi milou skutečností je narůstající počet dětí a mládeže, která se tomuto sportu věnuje. A za třetí je vysoká technická zdatnost bruslařů – i těch věkově docela malých.

A tak se už těšíme na letošní halové MČR, které se koná 20. února 2016 opět ve Sportovním centru v Nymburce. Náš oddíl dostal opět možnost tuto největší halovou zimní akci pořádat.IMG_1611 IMG_1608

IMG_1609 IMG_1610 IMG_1612 IMG_1613 IMG_0036